محله اربعینی در تهران؛

تسهیل اعزام زائرین به صورت کاروانی از مساجد و هیئات تهران

تسهیل اعزام زائرین به صورت کاروانی از مساجد و هیئات تهران
نعلبندی
0
۲۳ شهریور ۱۴۰۲

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران با بیان اینکه امسال با تدابیر اندیشیده شده برای ایام اربعین کمترین چالش را داشتیم گفت: در تهران اتفاقات خوبی چه برای اعزام زائرین به کربلا و چه برای جاماندگان اربعین رقم خورد..

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام محمد جواد زهرایی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران، با اشاره به برنامه‌های اربعینی این استان گفت: در تهران اتفاقات خوبی چه برای اعزام زائرین به کربلا و چه برای جاماندگان اربعین اتفاق افتاد.

وی افزود: امسال برای اعزام زائرین، ناوگان حمل و نقل عمومی برای مسیر تهران تا مرز اتوبوس‌های بیشتری را تدارک دیده و مجموعه‌های هیئتی و مساجدی که کاروانی حرکت می کنند، دسترسی‌ راحت تری به اتوبوس‌ها داشتند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران با بیان اینکه امسال با تدابیر اندیشیده شده کمترین چالش را داشتیم، عنوان کرد: برای جاماندگان اربعین نیز از میدان امام حسین(ع) تا شهر ری مواکبی دایر می شود و مردم این مسیر ۲۲ کیلومتری را به یاد پیاده روی اربعین طی می کنند و فلسفه این کار طبق فرموده رهبر معظم انقلاب این است که شهر ری قبله تهران است و در روایتی آمده که هرکس توفیق زیارت کربلا را نیافت، زیارت عبدالعظیم حسنی به مثابه کربلا خواهد بود.

وی ادامه داد: خیلی از مجموعه‌های مردمی و حاکمیتی در برپایی موکب در این مسیر در نظر گرفته شده و در این اتفاق مبارک دخیل هستند.

حجت الاسلام زهرایی همچنین با اشاره به برنامه‌ شهرستان‌های تهران گفت: در شهرستان‌ها هم کارهای خوبی صورت گرفته و بعضی از مواکب شهرستان‌ها در مرز پاکستان مستقر شدند تا به زائرین پاکستانی که وارد کشور می‌شوند، خدمت رسانی کنند و در این راستا مواکبی برای پذیرایی و محلی برای اسکان آن‌ها تدارک دیده شد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران، همچنین به برگزاری تجمعات و اجتماعاتی در روز اربعین اشاره و بیان داشت: این تجمعات به کمک مجموعه‌های مردمی و دستگاه‌های فرهنگی انجام می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سال گذشته بیش از هزار موکب در مسیر پیاده روی جاماندگان اربعین در شهر تهران خدمات دهی داشتند که امسال آمار مواکب چشمگیرتر و بیشتر بود.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!