با همت امام روستای حور رقم خورد؛

شمیم خوش وحدت در مناطق مشترک شیعه و اهل سنت

شمیم خوش وحدت در مناطق مشترک شیعه و اهل سنت
مجتبی عظیمی
0
۲۱ مهر ۱۴۰۱

حجت الاسلام یونسی با سرزدن به روستاهای اهل سنت و برگزاری نماز جماعت پای حرف آن ها می نشیند و برای رفع مشکلات شان تلاش می کند.
به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام بهنام یونسی امام روستای حور در شهرستان نمین استان اردبیل است.

پنج سالی می‌شود که در این روستا مستقر شده و علاوه بر آن در روستاهای اطراف نیز که برخی از آن ها از اهل تسنن هستند فعالیت می کند و برای گره گشایی از مشکلات مردم و نیازمندان شیعه و سنی تلاش می کند.

حجت الاسلام یونسی در مراسمات مذهبی و جلسات ختم برادران اهل سنت شرکت می کند و به دیگران نیز توصیه می کند تا در برنامه های آن ها شرکت کنند.

حجت الاسلام یونسی هرساله در هفته وحدت با همراهی جمعی از مردم شبی را به دو روستای اهل سنت مجاور می روند و نماز مغرب را در روستای رَز برقرار می‌کنند و مراسم مولودی خوانی و جشن برگزار می کنند و نماز عشا را نیز در روستای تیغیه اقامه می کنند و با برقراری مراسم مولودی خوانی و مداحی جشن های ایام وحدت را با شور هرچه تمام تر در کنار هم برگزار می کنند.

در ایام وحدت سال گذشته با وجود هوای سرد و بارش برف که امکان رسیدن به روستاها با ماشین نبود، مردم روستای حور چند کیلومتر راه را پیاده به این روستاها رفتند و شبی خاطره انگیز در مراسمات هفته وحدت را رقم زدند.

سر زدن حجت الاسلام یونسی به این دو روستای اهل سنت منحصر در ایام وحدت نیست و پنجشنبه هر هفته را به صورت خودجوش نماز مغرب را در یک روستا و نماز عشا را در روستای دیگر برقرار می کند تا فرصتی برای دیدار و تعامل با مردم اهل سنت این دو روستا و حل مشکلات آنها داشته باشد.

در برنامه هایی که در روستای اهل سنت برگزار می شود از مسئولین نیز دعوت می کند تا برای رسیدگی به مشکلات اهل سنت پای کار بیایند.

حجت الاسلام یونسی می گوید: با رفت و آمد در روستاهای اهل سنت علاوه بر حل مشکلات آنها رابطه خوبی بین ما برقرار شده و به دلیل حضور مستمر در بین اهل سنت، برخی از فتنه ها که به خاطر رفت و آمد تعدادی از سلفی های اهل سنت شرق کشور در حال ایجاد بود و در پی تاثیر گذاری بر آنها بودند و با توجه به اعتماد اهل سنت منطقه روحانیت شیعه رفع شد و رفت و آمد ما و همچنین مسئولین تبلیغی شهرستان در وحدت بین شیعه و سنی بسیار تاثیرگذار است.

حجت الاسلام یونسی به خانواده‌های نیازمند اهل سنت رسیدگی می کند و در صورتی که مشکلاتی داشته باشند با پیگیری برای رفع آن اقدام می کند در صورت نیاز برای رجوع به اداره نیز اقدام می‌کند.

به گفته حجت‌الاسلام علی یونسی اهل سنت و شیعیان این منطقه رابطه بسیار خوبی با همدیگر دارند وجود روحانیت در این روستاها در وحدت شیعه و سنی تاثیر گذار است.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!