فعالیت های امام محله باقر خان؛

از تأمین جهیزیه تا توزیع بسته‌های معیشتی در محله توسط زکات

از تأمین جهیزیه تا توزیع بسته‌های معیشتی در محله توسط زکات
مجتبی عظیمی
0
۰۸ مرداد ۱۴۰۱

امام محله باقرخان یکی از امامان موفق در عرصه زکات است که با تبلیغ در فضای مجازی و چهره به چهره و بیان مزایای پرداخت زکات در این محله توانسته مشکلات بسیاری را حل کند .

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام محمد سرشار روحانی مستقر در مسجد حضرت ابالفضل العباس(ع) محله باقرخان شهرستان بجنورد استان خراسان شمالی است که به مدت پنج سال است در این محله حضور دارد.

حجت‌الاسلام سرشار فعالیت های فراوانی در عرصه های مختلف در این محله انجام داده ولی بیشتر در راستای مبارزه با آسیب های اجتماعی قدم برداشته است.
وی با تبیین کارکردهای مسجد و جایگاه آن در حل مشکلات در صدر اسلام، برای اهالی محله سعی بر برگرداندن فرهنگ اصیل اسلامی داشته و با همکاری هیئت امنا، مسجد را به محلی برای حل مشکلات و مأمن مردم تبدیل کرده‌است.

یکی از معضلات محله دیر ازدواج کردن جوانان به بهانه های مختلف در این محله است. حجت الاسلام سرشار با همکاری هیئت امنا از طریق جمع آوری زکات اهتمام در حل این معضل داشته که تا کنون بیش از ۱۵ زوج را از این طریق با تأمین جهیزیه و اقلام مورد نیاز با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان سروسامان داده اند.

وی علاوه بر این ماهیانه یک یا دوبار بسته های معیشتی را به قیمت هریک ۶۰۰هزار تومان آماده و بین ۱۵۰ خانوار نیازمند توزیع می‌کند.از دیگر مصارف زکات در این محله پیشگیری از طلاق خانواده های نیازمند و ترک اعتیاد که بوده که تاکنون ۸مورد موفق به ترک شده اند.

یکی دیگر از مصارف زکات تأمین هزینه باشگاه و مربی بوده، در زیرزمین مسجد باشگاه رزمی برای جوانان و نوجوانان تأسیس شده که هرشب بیش از سی نفر از این افراد در این باشگاه حضور دارند که علاوه بر ایجاد نشاط در محله باعث جذب جوانان و نوجوانان به مسجد نیز شده است.

حجت‌الاسلام سرشار در پایان می گوید: اسلام فقط دین معنویت و نماز و روزه نیست، هرجا در قرآن کریم عمل به نماز آمده در اکثر موارد پرداخت زکات نیز آمده ، قرآن کریم هم بر مسائل مادی و هم به مسائل معنوی اشاره دارد یعنی این دو لازم و ملزوم یکدیگرند، اگر می‌خواهیم دین ما آباد شود باید اقتصادمان آباد شود، توصیه من به امامان محلات و ائمه جماعات این است که همان اندازه که به نماز اهتمام دارند به پرداخت زکات نیز داشته باشند تا دین ما آباد تر شود.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!