اقدام قابل تحسین امام محله شهرستان خرمدره برای دانش آموزان نیازمند

اقدام قابل تحسین امام محله شهرستان خرمدره برای دانش آموزان نیازمند
مجتبی عظیمی
0
۰۹ اسفند ۱۴۰۲

پیامبر مهربانی ها حضرت محمد (ص) می فرمایند: همانا در بهشت سرایی است به نام دارالفرح که تنها کسانی به آن در آیند که کودکان را شاد کنند. حاج آقای حسنی از جمله کسانیست که با اقدام خیرخواهانه‌اش دل کودکان نیازمند را شاد کرده است.
او با طرح مهر مسجد برای دانش آموزی که شاید به دلیل فقر ممکن بود از تحصیل جا بماند کمک قابل تحسینی کرد و پاداش بزرگی برای خودش رقم زد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام مصطفی حسنی، متولد سال ۱۳۶۴، امام جماعت مسجد حضرت سیدالشهدا(ع) شهرستان خرمدره از توابع استان زنجان است.


او فعالیت‌های تبلیغی اش را از سال ۹۴ به صورت متمرکز آغاز کرد و قبل از آن هم در نقاط مختلف فعالیت‌هایی را انجام داده است.
این روحانی دغدغه مند علاوه بر فعالیت‌های تبلیغی و برپایی مراسمات در مناسبت‌های مختلف فرهنگی و مذهبی، طرحی به نام طرح مهر مسجد را در محله اجرا کرده که کمک شایانی به دانش آموزان نیازمند شده است.
او در این طرح با جمع آوری مبالغی، لوازم مورد نیاز سال تحصیلی دانش آموزان نیازمند و کم برخوردار را فراهم کرده است.


این امام محله با یکی از لوازم التحریر فروشی‌های شهر هماهنگ کرده که دانش آموزانی که حواله این طرح را از مسجد دریافت کرده‌اند با مراجعه به این مغازه با توجه به نیازشان اقدام به خرید لوازم التحریر کنند.
او همچنین در زمینه دستگیری از نیازمندان هم اقداماتی انجام داده و با شناسایی افراد کم برخوردار در محله به صورت موردی، مرغ یا خروس قربانی کرده و به خانواده‌های نیازمند داده است.


از آنجائی‌که نوجوانان و جوانان سرمایه های ارزشمند کشور به حساب می آیند و آینده مملکت به دست آنان رقم می‌خورد و دشمن هم از هیچ گونه تلاشی برای اینکه جوانان ما را به انحطاط و انحراف بکشد مضایقه نمی‌کند، لذا باید جوانان و نوجوانان را جذب برنامه‌های فرهنگی و مسجد کرد و با آگاهی دادن به آنان و پرورش نسلی مهدوی شاهد آینده ای موفق و پیروز برای ایران و اسلام باشیم.
در همین راستا حاج آقای حسنی در مسجد محل فعالیتش، هیئتی را برای جوانان تشکیل داده که به صورت هفتگی، در روزهای چهارشنبه به اجرای برنامه های متنوع و جلسات معارفی می‌پردازد.


این مسجد از مساجدی است که قدمتی بیش از دیگر مساجد شهر دارد اما حضور مردم در آن بسیار کم‌رنگ بوده، تا جایی که وقتی حاج آقای حسنی به اینجا آمده با دو نفر به نماز جماعت و سخنرانی می‌پرداخته، او می‌گوید: مسجد را باید احیا کرد و اُنس بین مسجد و محله باید اتفاق بیفتد، این مسجد از مساجد متروک و مهجور شهر بوده که بحمدالله الان با استقبال خوب اهالی و جوانان روبه رو شده است، به طوری که در حال حاضر توزیع بسته‌های معیشتی و کارهای پایگاه و مُکَبّری و برنامه‌های فرهنگی مسجد با خود جوانان است که اعضای ثابت این هیئت حدود ۲۰ نفر می‌باشند.


این روحانی پر تلاش در جهت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند، هر کس که تریبونی در دست دارد مردم را به مشارکت دعوت کند، با رویکردی بی طرفانه در این راستا گام برمی‌دارد و با تشریح صحیفه امام برای مردم اقدام به روشنگری آنان دارد و قرار است میز گردی برای جوانان رأی اولی داشته باشد.

این روحانی فعال هدف از انجام این فعالیت‌ها را رسالت طلبگی می‌داند و می‌گوید: در حدیث آمده که هر کس اهتمامی به جامعه نداشته باشد مسلمان نیست و حقیقت مسلمانی را درک نکرده، عقیده شخصی بنده اینست که جایگاه هر کس در نزد خداوند متعال به اندازه دغدغه اجتماعی اش است، یعنی هر چقدر این دغدغه بزرگتر جایگاهش بالاتر، هر کس در حد توان باید کمک کند .

 

 

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!