دلگرمی مردم زلزله زده با مشاهده طلاب جهادی؛

روایتی از امداد رسانی امامان محله به زلزله زدگان هرمزگان

روایتی از امداد رسانی امامان محله به زلزله زدگان هرمزگان
رضا رفیعی‌مهر
0
۱۵ تیر ۱۴۰۱
حجت الاسلام طاهری به همراه جوانان جهادی در روستاهای زلزله زده هرمزگان حضور یافته و در عرصه خدمت رسانی به زلزله زدگان، روستاهایی را انتخاب کرده است که مسیر دشوارتری دارند و کمتر کسی برای کمک به این روستاها رفته‌ است.
به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، ساعت ۲:۰۲ بامداد روز شنبه یازدهم تیرماه بود که زمین لرزه ۶.۱ ریشتری، بندر خمیر در استان هرمزگان را لرزاند، زلزله است و خرابی، به خصوص اگر در مناطق روستایی باشد.
حالا این روستاها و مردم محرومشان نیاز به کمک دارند، نیاز به مواد غذایی، آب معدنی، چادر و سایر اقلامی از این دست.
حجت الاسلام مرتضی طاهری امام روستای بندر از توابع استان هرمزگان، در این اوضاع زلزله دست به کار شده تا در عرصه خدمت رسانی به مردم روستاهایی که از زلزله آسیب دیده‌اند وارد میدان شود.
حجت الاسلام طاهری با کمک خیرین مبلغی بالغ بر ۷ میلیون تومان را جمع آوری و از محل این مبالغ، به تهیه آب معدنی، کنسرو و سایر مواد غذایی مورد نیاز اقدام کرده است.
وی جوانان جهادگر روستا را نیز با خود همراه کرده تا برای توزیع مواد غذایی تهیه شده عازم روستاهای زلزله زده شوند.
در عرصه خدمت رسانی به زلزله زدگان، روستاهایی را انتخاب کرده است که مسیر دشوارتری دارند و کمتر کسی برای کمک به این روستاها رفته‌اند، همانند روستای کلاتو.
این روحانی جهادگر در خصوص بازخورد حضور روحانیون در مناطق زلزله اظهار داشت: حضور طلاب با لباس روحانیت در این مناطق به مردم روحیه می‌دهد و وقتی می‌بینند با این لباس مایحتاج آن‌ها را به دستشان می‌رسانیم، دلگرم می‌شوند، این در حالی است که مردم این روستاها معمولا اهل سنت هستند.
حجت الاسلام طاهری در بحبوحه این کمک‌رسانی از بچه‌ها نیز غافل نیست و با حضور در کنار آن‌ها به کودکان زلزله زده محبت می‌کند و برنامه‌های فرهنگی متناسب با آن‌ها را اجرا می‌کند.
 
در دیگر رسانه ها ببینید:
نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!