حجت الاسلام میرمحمدیان:

شبکه مساجد در انتخابات کنش معنادار و فراجناحی داشته باشند

شبکه مساجد در انتخابات کنش معنادار و فراجناحی داشته باشند
بنیاد هدایت
0
۱۷ خرداد ۱۴۰۰

مدیرعامل بنیاد هدایت با تأکید بر تشویق مردم برای حضور حداکثری در انتخابات و پرهیز از نگاه های جناحی، گفت: شبکه مساجد کشور باید در این عرصه کنش معناداری داشته باشد؛ هدف این است که مردم پای صندوق رأی بیایند اینکه چه کسی انتخاب می‌شود اولویت نظام نیست.

به گزارش روابط عمومی بنیاد هدایت؛ جلسه هم اندیشی مسئولان بنیاد هدایت با راهیاران منطقه‌ای و استانی بنیاد در بستر فضای مجازی برگزار شد.

حجت الاسلام سید ناصر میرمحمدیان مدیرعامل بنیاد هدایت در ابتدای این جلسه با تأکید بر اهمیت مسئله انتخابات، اظهار داشت: شبکه مساجد کشور در مواجهه با انتخابات باید کنش معنا داری داشته باشد. درست است که در مدل جامعه پردازی، نگاه ما محله محور است اما می دانیم که در کشور کلان مسئله هایی وجود دارد که ما باید نسبت به آنها موضوع گیری داشته باشیم؛ تأکیدات امام راحل و رهبر معظم انقلاب نسبت به انتخابات نیز همین دلیل است.

وی با بیان اینکه به هیچ وجه به صلاح نیست که در مورد کاندیدای خاصی صحبت کنیم، گفت: شبکه راهیاری و امامت باید خود را خرج کارهای مهم تری کند؛ مثلا اینکه تلاش کنیم تعداد بیشتری از افراد را پای صندوق رأی بیاوریم.

مدیرعامل بنیاد هدایت به تلاش دشمن برای ضربه زدن به انتخابات اشاره کرد و بیان داشت: آنها با تمام توان رسانه ای خود سعی می کنند که مردم در انتخابات شرکت نکنند؛ بنابراین اگر کسی به هر دلیلی نخواهد رأی بدهد خواسته یا ناخواسته در پازل دشمن بازی می کند. به عنوان نمونه بی بی سی چند روز اخیر حجم قابل توجهی از مطالب خود را به انتشار خبر کشته شدن سگ های ولگرد اختصاص داده است؛ آنها با هر دستاویزی می خواهد، کاری کنند که حال مردم بد شود و قهر کنند.

حجت الاسلام میرمحمدیان تصریح کرد: در نقطه مقابل ما می خواهیم حال مردم خوب شود و پای کار بیایند؛ اینکه چه کسی را انتخاب می کنند مسئله بعدی است و اولویت نظام نیست. ما به کلیت ایران فکر می کنیم نه به جناح، گروه یا شخصی خاص. اکنون هدف ما این است که مردم پای صندوق های رأی بیایند. ابزار ما نیز شبکه امامان و شبکه مساجد است و طبیعتا به واسطه آنها می خواهیم، در این زمینه کاری کنیم.

وی پاسخ به شبهاتی که پیرامون انتخابات مطرح می شود را یکی از مهم‌ترین اقدامات شبکه امامت در این مقطع دانست و گفت: شاید برخی به واسطه القای دشمن تصور کنند که حضورشان در انتخابات بی فایده است؛ پاسخ اقناعی و تبلیغ چهره به چهره در این زمینه بسیار می تواند مؤثر باشد.

گفتنی است؛ در ادامه این جلسه راهیاران استانی ضمن ارائه گزارش از عملکرد خود، راهکارهایی را برای مشارکت هرچه بیشتر مردم در انتخابات، مطرح کردند.

در دیگر رسانه ها:

خبرگزاری حوزه

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!