دهه هشتادی‌ها با دست خالی و تنها با حمایت امام محله گل کاشتند؛

تولید نماهنگ « درد آشنا» به مناسبت ولادت حضرت معصومه

تولید نماهنگ « درد آشنا» به مناسبت ولادت حضرت معصومه
مجتبی عظیمی
0
۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

حجت الاسلام ضابطی امام محله و مدیر کانون شهید فخری زاده گفت: پس از ۲ سال فعالیت گروه سرود با تشکیل گروه رسانه‌ای آرمان دست به تولید آثار رسانه ای با همت نوجوان زدیم؛ درد آشنا حاصل تلاش‌های چند ماهه این گروه امروز و همزمان با ولادت حضرت معصومه(س) رونمایی و از شبکه‌های ملی و استانی پخش خواهد شد.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام مجتبی ضابطی امام پایگاه فرهنگی اجتماعی محله مسکن مهر شهرستان لنگرود و مدیر کانون شهید محسن فخری زاده این شهرستان است.
حجت الاسلام ضابطی ۳ سالی هست که مدیر این کانون و از یک سال پیش نیز امام محله مسکن مهر شده است و در این پایگاه فرهنگی اجتماعی به خدمت رسانی به مردم و ارتقای فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در حاشیه شهر لنگرود می پردازد.

راه‌اندازی یک گروه سرود همراه با نوجوانان مسجد

این امام محله در کنار فعالیت های متنوع فرهنگی و اجتماعی، گروه سرود سلیمانی ها و گروه رسانه ای آرمان را راه اندازی کرد که موفقیت های فراوانی را در زمینه سرود و فعالیت های رسانه های داشته اند.

حجت الاسلام ضابطی در این زمینه گفت: گروه سرود سلیمانی ها را از ۲ سال پیش در این شهرستان تشکیل دادیم که در مناسبت ها و برنامه های مختلف برنامه داشته اند و حضور در مناطق اهل سنت و اجرای برنامه سرود در کنار مزار سردار شهید سلیمانی از افتخارات گروه سرود سلیمانی هاست.

فیلم کوتاه ۸ دقیقه‌ای که در جشنواره حبیب مقام آورد

وی به تشکیل گروه رسانه ای آرمان در این شهرستان اشاره داشت و افزود: در ادامه فعالیت های نوجوانان دهه هشتادی و دهه نودی احساس کردیم می توانیم با همت این نوجوانان در فعالیت های رسانه ای وارد شویم و از بهمن ماه سال گذشته گروه رسانه ای آرمان لنگرود مزین به نام شهید آرمان علی وردی کلید خورد و با ساخت یک کلیپ فیلم کوتاه ۸ دقیقه ای در جشنواره حبیب در استان گیلان شرکت کردیم که چند روز پیش این گروه مقام سوم در استانی جشنواره را کسب کردند و جوایز خود را از دست پدر بزرگوار شهید علی وری دریافت کردند.

دهه هشتادی‌ها و نودی‌هایی که افتخار مسجد شدند

مدیر کانون شهید فخری زاده لنگرود ادامه داد: برخلاف آنچه برخی در مورد نوجوانان دهه هشتادی و نودی تصور و القاء می کنند، ما با همین نوجوانان دهه هشتادی و دهه نودی توانستیم گروه سرود ۲۰ نفره موفقی را تشکیل دهیم؛ در ادامه نیز ۲۰ نفر از همین نوجوانان در زمینه فعالیت های رسانه ای فعال هستند و با همت همین افراد توانستیم در جشنواره حبیب کسب رتبه سوم را داشته باشیم.

وی تولید تیزر تبلیغاتی سلیمانی های را دومین اثر تولیدی گروه رسانه ای آرمان عنوان کرد و گفت: این تیزر تبلیغاتی برای گروه سرود تولید و با کمک آموزش و پرورش منتشر شد که بیش از ۱۵ هزار بازدید تا کنون داشته است.

رونمایی از نماهنگ «دردآشنا» در تلویزیون گیلان

حجت الاسلام ضابطی ادامه داد: در جلساتی که داشتیم و پس از بازخوردهایی که از فعالیت های گروه سرود و گروه رسانه ای دریافت کردیم، تصمیم به تولید کاری فاخر برای ولادت حضرت معصومه(س) گرفته شد و از اواسط فروردین امسال کار فیلمبرداری و شروع شد و حدود ۴۰ روز این پروژه طول کشید که در میانه راه تصمیم بر این شد که این نماهنگ تبدیل به یک کار جدید و تلفیق سرود با فیلم کوتاه شود.

وی با بیان اینکه اثر «درد آشنا» فردا رونمایی و از شبکه های افق و شبکه استانی گیلان قرار است پخش شود، گفت: ماجرای این فیلم کوتاه با محوریت تک‌خوان این اثر پیش رفته که در هنگام سفر برای ضبط سرود در شهر مقدس قم، با بیماری و عمل جراحی مادرش مواجه می شود، از آن جایی که این مادر علاقه فراوانی داشت که فرزندش در این سرود باشد، ادامه ماجرا در بیمارستان پیش می رود که تمام کارهای فیلمبرداری و اخذ مجوزها توسط خود نوجوانان رقم خورده است.

تدوین این نماهنگ با نوجوانان بوده است

مدیر گروه سرود سلیمانی ها ادامه داد: مجموعه گروه سرود و گروه رسانه در ادامه برای تکمیل پروژه چند روزی را به قم سفر کردند و پس از اخذ مجوزهای لازم که با مساعدت ویژه بنیاد هدایت صورت گرفت، سرود خوانی و فیلمبرداری در حرم حضرت فاطمه معصومه(س) انجام شد و از ۱۶ اردیبهشت نیز کار تدوین این پروژه باز هم توسط خود نوجوانان حاصل شد و فردا از این اثر زیبا رونمایی خواهد شد.

وی در پایان وجه تمایز این اثر را انجام صفر تا صد کار توسط دهه هشتادی ها و دهه نودی ها دانست و گفت: وظیفه ما به عنوان امامان محله این است که به این نوجوانان بها بدهیم و از فعالیت های آنان پشتیبانی کنیم و بچه های این شهرستان با همین نگاه توانستند در این صحنه موفق باشند و بدرخشند و با عشق به حضرت معصومه(س) توانستند این اثر را به حضرت هدیه کنند.

گفتنی است، این کانون در تابستان امسال نیز با برنامه های قرآنی و همچنین رشته های متنوع هنری و رسانه ای پذیرای نوجوان دهه هشتادی و دهه نودی در این شهرستان خواهد بود.

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری فارس

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!