در مشهد برگزار شد؛

آیین افتتاحیه نخستین دوره تجلیل از برگزیدگان استانی مهرواره اوج

آیین افتتاحیه نخستین دوره تجلیل از برگزیدگان استانی مهرواره اوج
حسین فلاح
0
۰۲ اسفند ۱۴۰۰

آیین افتتاحیه نخستین دوره تجلیل از برگزیدگان استانی مهرواره اوج با حضور مدیرعامل بنیاد هدایت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، مراسم افتتاحیه اولین دوره تجلیل از برگزیدگان استانی مهرواره اوج، در سالن بهشت مجتمع ولایت مشهدالرضا، با حضور حجت الاسلام میرمحمدیان مدیر عامل بنیاد هدایت برگزار شد.

در این مراسم ضمن قرائت بیانات حضرت امام(ره) پیرامون اهمیت مساجد، حجت الاسلام حسن بابانژاد مدیر مرکز توانمند سازی بنیاد هدایت در جمع برگزیدگان مهرواره اوج، به تبیین اهداف برگزاری این دوره و تشریح برنامه‌های آن پرداخت و گفت: در مهرواره اوج، کارهای بزرگی توسط شما بزرگواران انجام گرفت و این اقدامات برای ما بسیار ارزشمند است؛ لذا درصددیم آن را به یک خروجی قابل ارائه برای دیگران تبدیل نماییم.

وی افزود: هدف این است که امر معروفی که شما علمدار آن بوده‌اید، در جامعه تکثیر شود و این اتفاق مهمی است که همراهی و همدلی شما در ارائه توضیحات لازم پیرامون این اقدامات را می‌طلبد.

در ادامه این برنامه حجت الاسلام سیدناصر میر محمدیان مدیر عامل بنیاد هدایت، به تبیین مدل حکمرانی اسلام پرداخت و اظهار داشت: یک امامت عام و یک امامت خاص وجود دارد؛ امامت عام در عصر غیبت دارای یک لایه کلان یک لایه میانی و یک امامت خرد است.

بیشتر بخوانید: تشکیل لایه‌های پایینی حکمرانی ولایی؛ رسالت مهم امامان محله

وی ادامه داد: در گام دوم انقلاب اسلامی، شما در حال انجام مشق های اولیه هستید که این مشق ها کار آمدی نظام ولایت را اثبات می‌کند و در واقع شما اثبات می‌کنید امامت عام در لایه میانی امری امکان پذیر است.

مدیر عامل بنیاد هدایت گفت: سرتاسر پیکره جامعه اسلامی و نه تنها رأس آن را ولایت تشکیل می‌دهد و امام محله باید برای شکل گیری سایر لایه های شبکه امامت تلاش نماید.

حجت الاسلام میرمحمدیان در بخش پایانی سخنان خود به تبیین اهمیت ورود امامان محله در عرصه جهاد تبیین پرداخت و گفت: کارآمدی طلبه ‌ها باید در جامعه انعکاس یابد و شما در این مسیر حجت هستید.

گفتنی است، در این دوره دو روزه ۵۵ نفر از منتخبین استانی مهرواره اوج در قالب تجربه نگاری به ارائه فرآیند حل مسئله در محله خود خواهند پرداخت.

در دیگر رسانه‌ها ببینید:

خبرگزاری فارس

خبرگزاری حوزه

خبرگزاری شبستان

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!