به همت امام محله شهرک فرهنگیان تویسرکان رقم خورد؛

رسیدگی به همه دانش آموزان نیازمند محله

رسیدگی به همه دانش آموزان نیازمند محله
رضا رفیعی‌مهر
0
۲۶ خرداد ۱۴۰۱

حجت الاسلام فضائلی گفت: کمک خوب خیرین سبب شده تا بتوانیم به همه نیازمندان محله کمک کنیم. همه دانش آموزان نیازمند محله نیز مورد حمایت واقع شده اند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام حسین فضائلی امام محله فرهنگیان تویسرکان و امام جماعت مسجد النبی(ص) در بیان فعالیت‌های این مسجد گفت: این مسجد در سه وعده پررونق و فعال است و در چند سال گذشته مقام های اول تا سوم را در بین مساجد استان به دست آورده است.
امام محله شهرک فرهنگیان افزود: برنامه های مختلف تفسیر قرآن، تفسیر نهج البلاغه و تفسیر دعای کمیل را هر هفته در مسجد داریم.
وی برنامه های مسجد برای کمک به نیازمندان را یادآور شد و بیان کرد: مرکز نیکوکاری مسجد در زمینه حمایت از نیازمندان اقداماتی را انجام می دهد. نمونه این اقدامات قربانی کردن ۱۲ رأس گوسفند و توزیع گوشت آن بین نیازمندان است که در سال گذشته انجام شد. هر ماه هم این برنامه قربانی انجام می شود.
حجت الاسلام فضائلی تصریح کرد: در ماه مبارک رمضان با کمک خیرین و اهالی محله یکی از افرادی را که به دلیل بدهی زندانی شده بود آزاد شد.
این امام محله به فعالیت های جهادی جوانان مسجد نیز اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از اقداماتی که با کمک جوانان جهادی رقم زدیم ساخت سرویس بهداشتی برای نیازمندان بود. از ابتدای سال ۶۰ میلیون تومان نقد جمع آوری شده است و این را از خیرین محله داریم.
وی به موضوع ترک اعتیاد نیز اشاره کرد و گفت: با تلاش و حمایت های صورت گرفته از افراد معتاد و معرفی آن ها به کمپ در سال گذشته ۶ نفرموفق به ترک اعتیاد شده اند.
حجت الاسلام فضائلی به بیان تلاش های خود در ایجاد مشاغل خانگی پرداخت و خاطرنشان کرد: با رایزنی هایی که با شرکت ها داشته ایم بخشی از تولیدات این شرکت ها برای تکمیل به خانواده های جویای کار سپرده می شود تا در منزل انجام دهند و از این طریق صاحب درآمد شوند. برخی افراد نیز برای اشتغال به شرکت های نیازمند نیروی کار معرفی شدند.
امام محله شهرک فرهنگیان اضافه کرد: صندوق قرض الحسنه یک سال است که راه اندازی شده و هنوز خیلی مبلغی بالایی ندارد. تلاش می کنیم با کمک این صندوق مشکلات فوری افراد حل کنیم.
وی به موضوع آسیب های اجتماعی نیز اشاره و عنوان کرد: ارائه مشاوره خانواده و مشاوره حقوقی بخش از برنامه های مسجد است. به این منظور وکلای دادگستری در مسجد حضور پیدا کرده و مشکلات خانواده ها را بررسی می کنند.
حجت الاسلام فضائلی گفت: کمک های نقدی و غیر نقدی را به صورت ماهیانه به خانواده های تحت پوشش مسجد داریم. نیازمندان را شناسایی کرده ایم و خیرین خوشبختانه همکاری خوبی را با ما در زمینه رفع مشکلات نیازمندان دارند و کمک ها از نیاز محله فراتر رفته است. همه دغدغه ما این است که کسی در محله سرگرسنه بر بالین نگذارد.
این امام محله خاطرنشان کرد: به جمع آوری کفارات پرداخته ایم و برای هزینه آن برای نیازمندان با نانوایی های محل هماهنگ شده است. خانواده های نیازمند به نانوایی مراجعه و نان رایگان دریافت می کنند.
وی عنوان کرد: یکی دیگر از اقداماتی که در مسجدالنبی(ص) انجام می شود، رایزنی با پزشکان متخصص برای ویزیت رایگان است. در همین راستا با رایزنی صورت گرفته یکی از چشم پزشکان با ارائه نامه از مسجد بیماران نیازمندان را رایگان ویزیت می کند.
حجت الاسلام در پایان گفت: همه تلاش خود را بر گره گشایی از کار مردم متمرکز کرده ایم. از جمله این تلاش های کمک به دانش آموزان نیازمند و تأمین لوازم التحریر و سایر نیازمندی های آنان است. حتی هزینه دندانپزشکی آن ها را نیز تأمین کردیم. محال است در محله دانش آموز نیازمندی باشد که نیازهای او را برطرف نکرده باشیم.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!