در برنامه های امام روستای دیزج شیخ مرجان ببینید؛

از برگزاری کارگاه های سبک زندگی تا طرح های توسعه اشتغال در روستا

از برگزاری کارگاه های سبک زندگی تا طرح های توسعه اشتغال در روستا
رضا رفیعی‌مهر
0
۰۴ آبان ۱۴۰۱

حجت الاسلام حداد با برگزاری کارگاه های سبک زندگی درصدد اصلاح سبک زندگی اهالی است و از سوی دیگر با تهیه طرح ایجاد دو کارگاه، توسعه اشتغال در روستا را دنیال می کند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام رضا حداد امام روستای دیزج شیخ مرجان، از توابع شهرستان شبستر آذربایجان شرقی است. او نزدیک به ۷ سال از عمر خود در این روستا و در مسجد جامع حضرت ابوالفضل (ع) به تبلیغ علوم دینی سپری کرده است.

این روستا ۳هزار نفر جمعیت دارد و جالب اینجا است که ۹ مسجد دارد که البته بیشتر آن ها در ایام محرم فعال می شوند.

به گفته این امام محله در مسجد جامع برنامه های متنوع برقرار است؛ از دعای توسل و دعای کمیل گرفته تا دعای ندبه جمعه ها همه در مسجد برقرار است. در تمام مناسبت های ملی و مذهبی نیز مسجد برنامه دارد.

یکی از دغدغه های حاج آقای حداد موضوع اصلاح سبک زندگی اهالی است. به همین منظور در هر ماه یک کارگاه سبک زندگی را برای خانواده ها برگزار می کند.

خوشبختانه در این منطقه فقر چندان خودنمایی نمی کند و این به دلیل وجود کارخانجات متعدد در این منطقه است. معمولا کسی هم با وجود این کارخانجات بیکار نمی ماند. این امام محله در این خصوص می گوید: ۶۴۰ کارخانه صنعتی در شبستر مشغول فعالیت هستند و با برخی از این ها ارتباط داریم و کسانی که جویای شغل باشند را با ارسال نامه به این کارخانه ها معرفی می کنیم.

او در خصوص کمک به خانواده های نیازمند نیز می گوید: در حدود ۲۰ خانواده نیازمند داریم و با کمک خیرین و مردم هر دوماه بسته های معیشتی یا هدایای نقدی را تهیه و به آن ها اهدا می کنیم.

به گفته این امام محله مردم کمک های خوبی را به مسجد دارند و این کمک ها به نحوی است که به مسجد اجازه داده می شود در جای مناسب خرج شوند. همین سبب می شود تا مسجد بتواند مشکلات متنوع نیازمندان را حل کند.

یکی از برنامه هایی که حجت الاسلام حداد دنبال می کند مسئله اشتغالزایی است. به همین منظور نامه نکاری هایی صورت گرفته و حاج آقا در تلاش است تا زمین موقوفه ای را برای ایجاد دو کار گاه ظروف یک بار مصرف و کارگاه میوه خشک کن از اداره اوقاف و امور خیریه تحویل بگیرد. طرح این کارگاه ها تهیه و به اوقاف داده شده است.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!