قرار مادرانه؛

فرزند داشتن؛ شرط پذیرش بانوان برای اعتکاف در این مسجد+عکس

فرزند داشتن؛ شرط پذیرش بانوان برای اعتکاف در این مسجد+عکس
حسین فلاح
0
۱۷ بهمن ۱۴۰۱

مسئول اعتکاف «مادر و فرزندی» مسجد حضرت خدیجه (س) گفت: امسال تصمیم شد با همکاری باشگاه مادران تاریخ، اولین اعتکاف «مادر و فرزندی» را برگزار کنیم که در مجموع ۱۸۰ مادر و کودک حضور پیدا کردند.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حانیه پایور روانشناس و مشاور خانواده و از مسئولان اعتکاف «مادر و فرزندی» مسجد حضرت خدیجه (س) در گفت‌وگویی ضمن اشاره به اینکه در مسجد حضرت حضرت خدیجه(س) هرسال (به جز ایام کرونا ) اعتکاف بانوان برگزار می‌شد اظهارداشت: هرسال برای استفاده از مراسم اعتکاف، زنان دارای فرزند به جهت عدم پذیرش از سوی متولیان امر محروم می‌شدند لذا امسال تصمیم شد با همکاری دکتر موحدی نیا از مسئولان باشگاه مادران تاریخ و بوستان بهشت مادران اعتکاف «مادر و فرزندی» برای اولین‌بار برگزار کنیم.

اعتکافی برای ۱۸۰ مادر و فرزند

وی افزود: امسال ۸۰ مادر و ۱۰۰ فرزند در مسجد ما پذیرش شدند که شرط اصلی این بود که مادران باید حتماً یک فرزند زیر ۶ سال داشته باشند.

پایور با اشاره به برنامه‌های تدارک دیده شده برای مادران و فرزندان تصریح کرد: برای فرزندان زیر ۳ سال که وابسته مادران هستند و کنار آنان هستند اسباب بازی های ایمن مانند سرسره و الاکلنگ در فضای مسجد  و برای فرزندان بالای ۳ سال مهدکودکی تدارک دیده شده است که در آن از ساعت ۱۰ تا ۱۷ حضور دارند و برنامه‌های متنوی برای آنان داریم.

مشاوران و روانشناسان در اعتکاف ما حضور همراه مادران هستند

مسئول اعتکاف «مادر و فرزندی» مسجد حضرت خدیجه (س) گفت: برای مادران نیز برنامه‌های معمول اعتکاف مانند نماز جماعت، مناجات‌خوانی و برنامه هایی با رویکرد برنامه‌های خاص بانوان با حضور اساتید، روانشناسان، مشاوران جمعیت و … برگزار می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تمامی این برنامه به صورت مردمی تدارک دیده شده است و هزینه‌ها با کمک خیرین تأمین شده است.

در دیگر رسانه‌ها ببنید:

خبرگزاری فارس

تصاویر بیشتر:

خبرگزاری ایرنا

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!