رایحه خوش همدلی امام و اهالی محله؛

سفره نیازمندان محله در شب عید رنگین می‌شود

سفره نیازمندان محله در شب عید رنگین می‌شود
مجتبی عظیمی
0
۰۹ اسفند ۱۴۰۱

در آستانه عید باستانی نوروز و سر سبز شدن طبیعت، دغدغه بسیاری از خانواده‌ها خانه تکانی و تهیه اقلام مورد نیاز خود برای این ایام اعم از پوشاک نو، موادغذایی و تنقلات می‌شود تا بهار خود را با شادی و نشاط آغاز نمایند، اما در این میان خانواده‌های بسیاری هستند که توان تهیه ضروری‌ترین اقلام مورد نیاز خود برای گذراندن زندگی‌ را ندارند و در این ایام بیش از هر روز دیگری چشم انتظار دستان یاریگر خیرین می‌شوند.
حاج آقا بابایی پور علاوه بر اینکه به همت گروه جهادیش در طول سال فعالیت‌های خداپسندانه بی‌شماری را در جهت محرومیت زدایی انجام می‌دهد، در نزدیکی عید نوروز نیز برای خانواده‌های نیازمند و محروم کالاهای ضروری را تهیه و در قالب بسته‌های معیشتی میان آنان توزیع می‌کند تا بهار خود را با مهربانی آغاز کرده باشد.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت‌الاسلام رضا بابایی پور متولد سال ۱۳۵۴ و امام محله مسجد محمد رسول الله شهر نور آباد استان فارس است. استاد حوزه و دانشگاه است و مدت ۷ سالی است که در این منطقه مشغول به فعالیت می‌باشد و به کمک گروه جهادیش که حدود چهار سال از تشکیل شدن آن می‌گذرد و قریب به ۳۰ عضو فعال دارد، توانسته فعالیت‌های قابل توجهی در زمینه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، عمرانی و … انجام دهد.

او و گروه جهادیش در این منطقه که فاقد خانه عالم بود، خانه عالم و پایگاه بسیج و کانون فرهنگی ایجاد کردند و با اینکارشان خدمات شایانی را به اهالی این منطقه ارائه دادند.
این روحانی دلسوز علاوه بر اینکه در طول سال به نیازمندان خدمت رسانی می‌کند و دغدغه زندگی آنان را دارد، در نزدیکی عید نوروز بیش از هر زمان دیگری به اینکار می‌پردازد و در این ایام کمک‌های خود به نیازمندان را گسترده تر می‌کند و تاجاییکه می‌تواند تلاش می‌کند تا بهار برای همه خانواده‌ها با اتفاقات شیرین و لبخند آغاز شود.
او در ایام عید سال گذشته بسته‌های معیشتی قابل توجهی را به ارزش هر بسته ۹۰۰ هزار تومان برای ۶۰ خانواده نیازمند تهیه و به آنان اهدا کرد تا در روزهای آغازین فصل بهار، شادی و مهربانی را به آنان هدیه کرده باشد.

این طلبه تلاشگر افزون بر این در مسجد نیز برنامه‌های فرهنگی مختلفی را برگزار می‌کند و با تشکیل گروه‌های جهادی مجزا برای بانوان و برادران و همچنین تشکیل هیئت مذهبی بصورت جداگانه برای بانوان و آقایان در تمام مراسمات و مناسبت‌های مذهبی برنامه‌های متنوعی را برگزار می‌‌نماید. حاج آقا بابایی پور در زمینه پاسخ به شبهات فضای مجازی و قضایای اخیر جامعه نیز فعال عمل کرده و به روشنگری افراد پیرامون این موضوعات پرداخته‌ است.

یکی دیگر از اقدامات خوب و قابل تحسین این طلبه تلاشگر برپایی سفره افطار در ایام ماه مبارک رمضان در مسجد است که همه شب این مسجد میزبان روزه‌داران و میهمانان خداست که اینکار با همت او خیرین و اهل محله انجام می‌گیرد.

این روحانی دغدغه‌مند در حیطه آسیب‌های اجتماعی نیز فعالیت دارد و با معرفی چند نفر به کمپ، که گرفتار دام اعتیاد بودند به رهایی آن‌ها از این معضل خانمان سوز کمک‌ کرده و تلاش‌هایی برای اشتغال آنان نیز نموده است که اکنون دغدغه ایجاد اشتغال دائمی برای آن‌ها را دارد که این طرح او نیازمند سرمایه قابل توجهی می‌باشد.

حاج آقا بابایی پور معتقد است انجام این اقدامات وظیفه‌ای است که خداوند بر دوش او قرار داده و در حد توانش سعی دارد باری از دوش نیازمندان و هم نوعانش بردارد. او می‌گوید: رفع گرفتاری و دستگیری از نیازمندان به من آرامش قلبی می‌دهد و بهترین لحظات زندگی‌ام در زمان‌هایی خلاصه می‌شود که گره‌ای از مشکلات افراد می‌گشایم که امیدوارم این توفیق برای من و خیرین و دغدغه‌مندان روز افزون و مستمر باشد.

در دیگر رسانه ها ببینید:
وب سایت مهرواره محله همدل

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!