این مسجد پاتوق دانشجویان و جوانان است

این مسجد پاتوق دانشجویان و جوانان است
مجتبی عظیمی
0
۱۹ مهر ۱۴۰۲

مسجد سیدالشهدا(ع) از مساجد فعالی است که با تکیه بر سنت وقف، بیش از ۲۶ سال است در میدان انقلاب منشأ برکات بسیار شده است.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، میدان انقلاب اسلامی به دلیل جمعیت بسیار زیادی که روزانه در آن تردد دارد، نیازمند مسجدی با کارکردهای مختلف و متنوع بود. به همین جهت زمین مسجد سیدالشهدا(ع) واقع در میدان انقلاب اسلامی در سال ۱۳۷۶  توسط اسدالله مهرنژاد و هوشنگ امینی از واقفان کشورمان وقف و هزینه بنای مسجد نیز توسط آنها پرداخت شد و امروز این مسجد، با دارا بودن پایگاه بسیج، کانون فرهنگی هنری، مرکز خیریه، هیئت مذهبی توانسته به یکی از مساجد فعال تبدیل شود.

امام جماعت مسجد سیدالشهدا(ع) با اشاره به اینکه در حال حاضر این مسجد به عنوان یکی از مساجد فعال در محورهای مختلف به مردم خدمت رسانی می کند، بیان کرد: یکی از بخش های فعال مسجد، هیئت «جوانان قمر العشیره» است که این هیئت سالیان سال است با حضور جوانان فعال مسجدی در مناسبت های مذهبی و ملی و نیز شب های جمعه با قرائت دعای کمیل در مسجد فعالیت دارد و برنامه های هیئت هیچ وقت تعطیل نشده است، به گونه ای که در دوران کرونا نیز مراسم های مذهبی در مسجد یا در بستر فضای مجازی و یا با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شده است. برپایی حلقه های معرفتی، سخنرانی و جلسات اخلاقی و حلقه های صالحان را از جمله برنامه های این هیئت می توان نام برد.

حجت الاسلام نوروزپور تصریح کرد: یکی از فعالیت های مسجد سیدالشهدا(ع) از زمان تاسیس تاکنون برنامه ریزی برای حضور حداکثری دانشجویان دانشگاه تهران و دیگر دانشگاه های پیرامونی، در مسجد بوده است. در همین راستا یکی از برنامه های ما تشکیل هیئت هفتگی در مسجد سیدالشهدا(ع) برای جوانان و برپایی کرسی های تلاوت قرآن کریم، برگزاری محافل سیاسی، بصیرتی، اخلاقی و حلقه های معرفتی در این هیئت بوده است.

این مسجد در همسایگی دانشگاه تهران پاتوق دانشجویان و جوانان است

وی ادامه داد: همچنین، مسجد به منظور جذب دانشجویان به مسجد در طول سال های گذشته اقدام به اعزام طلاب و روحانیون به خوابگاه های دانشجویی و برگزاری جلسات پرسش و پاسخ، حلقه های معرفتی و بصیرتی در خوابگاه ها برای دانشجویان کرده است. تشکیل چنین محافلی در خوابگاه های دانشجویی با استقبال قابل توجه جوانان روبرو شد، به طوری که ارتباط دوستانه و صمیمانه میان جوانان با روحانیون موجب شد که آنها در برنامه های مسجد نیز حضور یابند و امروز خوشبختانه بسیاری از قشر نمازگزار مسجد سیدالشهدا(ع) از جوانان و دانشجویان هستند.

این مسجد در همسایگی دانشگاه تهران پاتوق دانشجویان و جوانان است

 حجت الاسلام نوروزپور ابراز کرد: مسجد سیدالشهدا(ع) با هدف جذب کودکان و نوجوانان به این مسجد به همت کانون فرهنگی هنری انقلاب و پایگاه بسیج شهید صیاد شیرازی، برنامه های فرهنگی و قرآنی به مخاطبان برگزار می کند، به طوری که برگزاری کرسی های تلاوت، برپایی برنامه های متنوع فرهنگی،هنری و اجتماعی تلاش کرده است، زمینه حضور نوجوانان و جوانان را به مسجد رونق ببخشد.

این مسجد در همسایگی دانشگاه تهران پاتوق دانشجویان و جوانان است

امام جماعت مسجد سیدالشهدا(ع) با اشاره به خدمات مرکز خیریه نیکوکاری مسجد سیدالشهدا(ع)، گفت: این مرکز نیکوکاری ۳۰۰ خانواده محروم را تحت پوشش دارد و در طول سال ضمن اینکه در چند نوبت بسته های ارزاق به نیازمندان توزیع می کند، در بحث دارو، درمان، حمایت تحصیلی از خانواده ها حمایت دارد. با توجه به اینکه برخی از همراهان بیماران که از شهرستان ها آمده اند، امکان اقامت در مسافرخانه و یا هتل را ندارند و به ناچار مجبور هستند که در جوار بیمارستان ها در چادر استراحت کنند، به همین جهت خیرینی که با مسجد ما در ارتباط هستند، اعلام آمادگی برای طبخ و توزیع غذای گرم برای این افراد می کنند.

این مسجد در همسایگی دانشگاه تهران پاتوق دانشجویان و جوانان است

در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری شبستان

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!