محرومیت‌زدایی ده‌هزار روستا با محوریت مردم

محرومیت‌زدایی ده‌هزار روستا با محوریت مردم
بنیاد هدایت
0
۳۱ فروردین ۱۴۰۰

رئیس بسیج سازندگی ضمن تأکید بر لزوم همکاری این مجموعه با بنیاد هدایت، از تدوین طرحی هدفمند با عنوان «محرومیت زدایی مردم پایه» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد هدایت؛، سردار محمد زهرایی رئیس بسیج سازندگی در دیدار با حجت الاسلام سیدناصر میرمحمدیان مدیرعامل بنیاد هدایت با اشاره به فعالیت های بسیج در بخش های مختلف اظهار داشت: بسیج سازندگی به دنبال پیامد محوری است و این به این معنی است که راهبردها به صورت آبشاری از بالا ارائه نمی شود بلکه بخش های مختلف، برای حل مشکلات هم راهبرد و هم تاکتیک دارند.

رئیس بسیج سازندگی ابراز داشت: ما در بسیج سازندگی کار هدفمند را آغاز کرده ایم و طرحی با عنوان محروم زدایی مردم پایه طراحی شده است که ابعاد مختلفی دارد. این طرح در دو بستر اجرا می شود و بیش از ۱۰ هزار روستا را در بر می گیرد.

وی افزود: از طرفی برخی فعالیت ها نیز در محلات انجام می شود. در محلات محور کارها پروژه های زیرساختی اشتغال است و یا پروژه های امید آفرینی مانند احداث پارک، خانه بهداشت و نظایر این هاست.

سردار زهرایی با اشاره به لزوم همکاری بسیج سازندگی با بنیاد هدایت اظهار داشت: دو ظرفیت برای همکاری وجود دارد؛ اولین ظرفیت وجود نیروهای جهادی است که در حال جغرافیا محور شدن است و ۶  قرارگاه ملی و ۹۲ قرارگاه استانی داریم.

رئیس بسیج سازندگی یکی دیگر از این ظرفیت ها را وجود صندوق های قرض الحسنه عنوان کرد و گفت: تعداد ۲۴ هزار ۷۰۰ صندوق داریم که ۱ میلیون ۱۰۰ هزار خانوار عضو دارد و خانگی هستند؛ اینها قرار نیست تبدیل به بانک شوند و سپاه هم دخالتی در آن ها ندارد.

وی بیان داشت: دبیر نهضت جهش تولید را بسیج سازندگی به عهده دارد بنابراین باید بررسی کنیم که در این خصوص چگونه می توانیم در کنار امامان محله قرار بگیریم. دبیری بحث کمک مؤمنانه در سپاه نیز به بسیج سازندگی سپرده شده است و در این زمینه ها آماده همکاری با بنیاد هستیم.

سردار زهرایی با اشاره به طرح مهراوه محله همدل گفت: بسیج سازندگی آماده است از ظرفیت های خود برای حل مشکلات محلات استفاده کند.

حجت الاسلام میرمحمدیان مدیر عامل بنیاد هدایت در این دیدار با تأکید بر هماهنگی امامان محلات با بسیج سازندگی اظهار داشت: در بسیاری از امور مانند اشتغال، امامان محله با سیر کار آشنا نیستند بنابراین نیاز به مساعدت و همکاری بسیج سازندگی دارند.

مدیر عامل بنیاد هدایت گفت: ما مناطقی داریم که زمین حاصل خیز و باران فراوان دارند اما جوانان این مناطق به سراغ کارهایی نظیر کشاورزی نمی روند و درخواست‌شان این است که برایشان کارخانه احداث شود بنابراین کار امامان محله ما این است که به مردم هویت بخشی کند و خود جوانان پای کار بیایند.

در دیگر رسانه ها:

خبرگزاری فارس

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!