محله اربعینی در روستای شرکت زراعی گلپایگان؛

اعزام کاروان زیارتی از مسجد جامع روستای «شرکت زراعتی»

اعزام کاروان زیارتی از مسجد جامع روستای «شرکت زراعتی»
نعلبندی
0
۱۸ شهریور ۱۴۰۲

این روزها تبلیغ نهضت اباعبدالله الحسین(ع) برای کسانی‌که رسالت تبلیغی خود را در جای جای ایران پیش می‌برند و همواره برای رفع محرومیت و فقرزدایی در تلاش هستند در اولویت امور قرار گرفته تا وجب به وجب خاک این مرز و بوم از حال و هوای ناب محرم و صفر و مراسم عزاداری امام حسین(ع) بهره‌مند شوند.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام سیدمحمد باقر حسینی فخر متولد سال ۱۳۶۶ و اهل خرمشهر که حدود یکسال است در مسجد جامع روستای شرکت زراعی گلپایگان به فعالیت تبلیغی مشغول است.
او از سال ۹۱ فعالیت تبلیغی خود را آغاز کرده و طی این مدت برای جلب رضایت خداوند و هدایت مردم هر سه سال در یک منطقه‌ مستقر و به انجام فعالیت تبلیغی پرداخته است.


حاج آقا حسینی این روزها رسالت تبلیغی خود را با ابلاغ پیام عاشورا و حماسه حسینی پیش می‌برد و با شروع محرم مراسم روضه‌خوانی و سینه زنی را در روستا به راه انداخت و با برپایی ایستگاه صلواتی به پذیرایی از عزاداران اباعبدالله الحسین(ع) پرداخت.
او همچنین بنا دارد در ایام اربعین نیز دو اتوبوس کاروان زیارتی را از این روستا راهی سفر عتبات و زیارت ضریح مطهر اباعبدالله الحسین(ع) کند که هدف او از اعزام این کاروان، احیای شعائر حسینی است.

این روحانی پرتلاش معتقد است هرچه بهتر و بیشتر بتواند با اهالی منطقه انس بگیرد، محبوبیت و مقبولیت بیشتری میان آنان پیدا می‌کند و به‌واسطه آن می‌تواند کارهای فرهنگی بهتر و بیشتری را کلید بزند، بنابراین در طول سال برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی مختلفی را برای اهالی این منطقه تدارک می‌بیند که برگزاری جلسات قرآنی و مراسم ادعیه‌خوانی و برپایی جشن و مراسم باشکوه در ایام ولادت اهل بیت(ع) از جمله اقدامات او می‌باشد.
حاج آقا حسینی افزون بر این سعی کرده در عمده برنامه‌ها از گروه تواشیح، سخنرانان و مداحان کشوری استفاده کند تا بر کیفیت برنامه‌های خود بیفزاید.
او همچنین عمده جوانان منطقه را پای کار فعالیت‌های مسجد آورده و بعد از استفاده از نقطه نظرات هیئت امنا، کارهای اجرایی را به جوانان روستا واگذار می‌کند تا بدین وسیله به وجود ارزشمند آنان هویت ببخشد.


این طلبه فعال به عنوان اولین روحانی مستقر در این روستا وارد منطقه شد و طی یکسال حضور خود در این روستا با کمک خیرین و مردم و سپاه، یک خانه عالم با مبلغ یک میلیارد تومان ساخت تا باقیات الصالحاتی از خود در این منطقه به یادگار بگذارد.
بازسازی مدرسه روستا و ساخت سرویس بهداشتی برای آن از دیگر اقداماتی است که با اهتمام حاج آقا حسینی انجام شده است.
او همچنین مشکلات روستا را از مسئولان شهرستان پیگیری می‌کند و آن‌ها را جهت بازدید از منطقه و مشاهده مشکلات آن به روستا دعوت می‌کند که با این کار خود توانسته مشکلات عدیده‌ای از این روستا را رفع و مردم را نسبت به خود و روحانیت خوش بین نماید.
جدول کشی روستا و به کارگیری بومی‌های روستا در کارخانه‌ها از جمله مسائلی بوده که با حضور مسئولان در این روستا و تلاش و پیگیری این طلبه مرتفع شده است.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!