با همکاری بسیج خواهران صورت گرفت؛

کارآفرینی برای ۵۰ بانو با برگزاری دوره‌های آموزشی پرورش قارچ و کرم ابریشم

کارآفرینی برای ۵۰ بانو با برگزاری دوره‌های آموزشی پرورش قارچ و کرم ابریشم
مجتبی عظیمی
0
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

حجت الاسلام میرعرب با همکاری بسیج خواهران دوره‌های آموزش تولید قاچ را برگزار کرده و حالا این آموزش‌ها به ایجاد اشتغال برای ۵۰ نفر از بانوان منتهی شده است.

به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام سید سعید میرعرب رضی از اهالی شهرستان آزاد شهر استان گلستان است. او امامت مسجد ابوالفضل(ع) را بر عهده دارد و ۳ سالی می شود که در این مسجد به عنوان امام پایگاه فرهنگی اجتماعی مشغول به خدمت مردم مناطق حاشیه نشین آذر شهر است.

او در خصوص برنامه های مسجد می گوید: در همه مناسبت های ملی و مذهبی ما در مسجد برنامه داریم مراسمات متناسب با این مناسبت ها با رونق در مسجد برگزار می شود.
این امام پایگاه فرهنگی‌اجتماعی از همکاری خود و البته مسجد حضرت ابوالفضل(ع) خبر می دهد که نوید بخش اتفاقات خوب در محله شده است. مولود این همکاری، گروه جهادی مسجد حضرت ابوالفضل (ع) است.
این گروه جهادی توانسته خدمات خوبی را به خانواده های نیازمند محله ارائه کند. برای آن ها سرویس بهداشتی و یا حمام ساخته و به برخی هم که منازل آن ها نیاز به تعمیرات داشته خدمات لازم را ارائه کرده است.
عیادت از بیماران از آن دست کارهایی است که در روایات ما بسیار مغتنم شمرده شده است. حاج آقای میرعرب نیز به این امر پرداخته و از افراد بیمار و همچنین کسانی که سنی از آن ها گذشته عیادت می کند و از احوال آن ها با خبر می شود.
دستگیری از نیازمندان، شناسایی آن ها و رفع گرفتاری آن ها از دیگر کارهایی است که این امام محله با همراهی دیگر اهل مسجد به آن اهتمام دارند. از این رو همکاری با کمیته امداد و بهزیستی شکل گرفته است.
از سویی افراد نیازمند توسط امام محله شناسایی و به این ارگان ها معرفی می شود و از سوی دیگر افرادی که نیاز بیشتری دارند و کمک این دستگاه ها برای رفع مشکلات‌شان کافی نیست، به مسجد نیز معرفی می شوند تا با کمک خیرین مشکلات‌شان رفع شود.
حاج آقای میرعرب برگزاری گعده های امامان را بسیار مفید توصیف می کند و می گوید: در خصوص مسائلی نظیر کمک گرفتن از خیرین در همین جلسات و گعده های امامان و با شنیدن تجربیات دوستان راهکارهای نویی را آموختیم و این بسیار مفید است.
از دیگر اقدامات این امام محله ارائه مشاوره به خانواده هایی بود که دچار اختلاف بوده اند. خوشبختانه این مشاوره ها نتایج خوبی را هم به همراه داشته است.
حاج آقا برخی پرونده های زندانیان را که به علت مسائل مالی به زندان محکوم شده اند را نیز دنبال می کند. با کمک خیرین و سپاه برخی از این پرونده ها ختم به خیر شده است.
کمک به دانش آموزان نیازمند و رفع موانع تحصیل آن ها در دستور کار این امام محله قرار دارد و با کمک خیرین و پیگیری او تا حد امکانات نیازمندی های این دانش آموزان نظیر تبلت تأمین شده است.
بیکاری از دغدغه های روز مردم است؛ از این رو حجت الاسلام میرعرب با همکاری بسیج خواهران دوره های آموزشی تولید قارچ و تولید کرم ابریشم برگزار کرده است که در نتیجه حدود ۵۰ نفر از خواهران به واسطه همین آموزش ها مشغول به کار شده اند.

 

خبرگزاری میزان

روزنامه جوان

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!