این امام محله بخشی از درآمد خود را برای نیازمندان اختصاص می دهد

این امام محله بخشی از درآمد خود را برای نیازمندان اختصاص می دهد
مجتبی عظیمی
0
۰۳ آبان ۱۴۰۲

حجت الاسلام تقی پور درکنار فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در منطقه تبلیغی خود و با توجه به تخصص و درآمدی که در زمینه گیاهان دارویی دارد، بخشی از درآمد خود را برای محرومین کنار می گذارد و با کمک خیرین دیگر بسته های معیشتی برای نیازمندان تهیه و  توزیع می کنند.

 به گزارش روابط عمومی بنیاد هدایت، حجت الاسلام هادی تقی پور مرزونی امام محله مسجد حضرت ابوالفضل(ع) شهرستان بابلسر از توابع استان مازندران است. نزدیک به ۲۰ سال است که در زمینه تبلیغ دین و نشر معارف خدمت می کند و ۱۶ سال روحانی مستقر بوده و تلاش کرده تا در راستای ارتقاء فرهنگی و اجتماعی محله و شهر به مردم خدمت کند.

۳سال که در این مسجد و محله حضور دارد و برای رونق فعالیت های دینی در مسجد اهتمام دارد؛ در کنار برنامه اقامه نماز جماعت مسجد در مناسبت های شادی و عزا برقرار و پر رونق است.

حجت الاسلام تقی پور در ایام تابستان اقدام به  برگزاری کلاس های تابستانه کرده بود که بیش از ۳۰ کودک و نوجوان در آن ها شرکت می کردند؛ کلاس هایی که الان نیز برای بچه ها قبل از نماز مغرب به صورت محدودتر و با جمعیت کمتر بر قرار است و در این کلاس ها آموزش قرآن و  احکام و فضای مجازی و…. به دانش آموزان صورت می گیرد.

هر شب پس از نماز عشا برنامه قرائت یک صفحه از قرآن نیز در این مسجد برقرار است و حاج آقا نیز به بیان تفسیر بخشی از آیات می پردازد.

حاج آقا مدرک  کارشناس ارشد گیاهان دارویی  از دانشگاه علوم پزشکی دارد و در همین زمینه هم فعالیت و درآمدزایی دارد؛ او علاوه بر استفاده از دانش و مهارت خود در زمینه ترک اعتیاد با گیاهان دارویی که ثمر بخش هم بوده از برخی از مراجعین که توانایی مالی خوبی ندارند هزینه نمی گیرد و حتی به نیت سلامتی امام زمان(عج) بخشی از درآمد خود را نیز برای کمک به نیازمندان  اختصاص می دهد.

او با کمک جمعی از خیرین و بچه های بسیج مسجد اقدام به تهیه و توزیع تعدادی بسته معیشتی به صورت دو ماه یکبار در بین محرومین می کند و این بسته ها که شامل برنج و ماکارونی و … گاهی هم اقلام میوه و سیفی جات و… است را در بین نیازمندان توزیع می کنند.

حجت الاسلام تقی پور با توجه به دغدغه ای که در زمینه خانواده و پیگیری از طلاق دارد، در سخنرانی ها و برنامه های خود به بیان سبک زندگی و مسائل مربوط به خانواده می پردازد و تلاش می کند با فعالیت های خود و برنامه های مشاوره گامی در استحکام خانواده ها بردارد.

 

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!