شرکت کننده مهرواره بانور در برنامه سیمای خانواده مطرح کرد؛

خدمت به مردم برایم انرژی بخش است/ استفاده از توانمندی‌های نوجوانان در مسجد+فیلم

خدمت به مردم برایم انرژی بخش است/ استفاده از توانمندی‌های نوجوانان در مسجد+فیلم
مجتبی عظیمی
0
۲۰ آذر ۱۴۰۱

شرکت کننده در مهرواره بانور ظهر امروز با حضور در برنامه سیمای خانواده، بر لزوم فعال شدن مساجد کشور تاکید و عنوان کرد: اگر مسجدی در محله‌ای فعال نیست، باید با تلاش و پیگیری اهالی محل فعال و به مرکزی برای حل مشکلات و مسائل منطقه تبدیل شود.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، خانم هوشمند دارای مدرک دکترای علوم سیاسی و از بانوان فعال در مسجد لر زاده تهران گفت: مسجد لر زاده سبقه‌ای طولانی دارد و همواره در طول برهه‌های زمانی مختلف چه در دوران انقلاب و چه در دفاع مقدس نقش آفرینی کرده است.

وی با بیان اینکه اکنون تحولی در فعالیت بانوان این مسجد با رویکرد نوجوان گرایی ایجاد شده است، افزود: مسائل و مشکلات محله را در ابتدا توسط تیم فعال منطقه احصا کردیم و بعد از شناسایی این مشکلات احساس کردیم جذب نوجوانان به مسجد باید در اولویت امور قرار گیرد.

این بانوی فعال اظهار داشت: از میان نوجوانان محله استعدادیابی کردیم و از بین آنان بعضا با پدیده‌های مهمی روبه رو شدیم که برای بروز و ظهور استعدادهای آنان اقدامات مختلفی انجام گرفت‌.
وی با اشاره به توانمندی‌های عجیب و غیرقابل باور نوجوانان محله بیان داشت: یک گروه فرهنگی از میان دختران نوجوان از سنین مختلف راهنمایی تا دبیرستان تشکیل شد که این گروه برنامه‌های مختلفی را مطابق با مسائل روز جامعه طراحی می‌کنند، سپس به مخاطب سازی و در نهایت اجرای این برنامه‌ها می‌پردازند که اینکار موجب شد بچه‌ها توانایی‌های اجتماعی خودشان را به نمایش‌ بگذارند.
این بانوی تلاشگر با اشاره به مهمترین مزیت استفاده از توانمندی‌های نوجوانان در مسجد و هویت بخشی به آنان خاطرنشان کرد: اینکار موجب می‌شود آنان آزمون و خطاهای خود را در مسجد و در یک فضای کاملا صمیمی انجام دهند و با آمادگی بهتری وارد جامعه و مشاغل مختلف جهت خدمت به مردم شوند.
وی به دیگر فعالیت‌های این مسجد اشاره و عنوان کرد: کمک‌های مومنانه، تربیت بانوان کارآفرین و ایجاد فضای اشتغالی برای آنان و ارائه خدمات مشاوره در موضوعات مختلف به اهالی محل با استفاده از مشاورین حاذق از دیگر فعالیت‌هایی است که در این مسجد انجام می‌شود.
خانم هوشمند ادامه داد: جلسات مشاوره خانواده و مشاوره تخصصی در حوزه نوجوانان در مسجد برگزار می شود و این خدمات مشاوره‌ای موجب نجات برخی از خانواده‌ها از باتلاق طلاق و رفع مشکلات نوجوانان شده است.
وی با بیان اینکه خدمت به مردم برایم انرژی بخش است، گفت: برنامه‌های زندگی‌ام را به گونه‌ای طراحی کردم که خدمتگزاری به مردم به عنوان کار اصلی در برنامه‌‌ریزی‌هایم وجود داشته باشد و عزمم را برای انجام اینکار لذت بخش جزم کرده‌ام.
این فعال مسجدی با تاکید بر اهمیت فعال شدن مساجد در نقاط مختلف کشور اعلام داشت: کلیه مساجد کشور باید فعال باشند و اگر مسجدی فعال نیست باید توسط مردم محله فعال شود و مرکز حل مشکلات و مسائل منطقه قرار گیرد.

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!