با همت حجت الاسلام بیدرام رقم خورد؛

اعطای وام قرض الحسنه به ۸ هزار نیازمند

اعطای وام قرض الحسنه به ۸ هزار نیازمند
مجتبی عظیمی
0
۲۰ آذر ۱۴۰۱

حاج آقا بیدارم با انجام یک اقدام نوع دوستانه، توانسته به صوررت مستمر دستگیر بسیاری از مردم در سطح شهرستان خود شود؛ او موفق به راه اندازی صندوق قرض الحسنه‌ در مسجد تبلیغی خود شده که ماهانه به بیش از ۲۰۰ نفر از محل اعتبارات این صندوق وام اعطا می‌شود و تاکنون مجموعا ۸ هزار نفر از تسهیلات این صندوق بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام یعقوب بیدرام متولد سال ۱۳۵۸، روحانی فعالی که فعالیت تبلیغی خود را از سال ۸۵ آغاز کرده و اکنون این امام جماعت در دو مسجد صاحب الزمان(عج) و مسجد ذوالفقار شهر گرگاب از توابع شهرستان شاهین شهر فعالیت دارد.

این امام جماعت دغدغه‌مند، در سال ۹۵ صندوق قرض الحسنه‌ای را در مسجد صاحب الزمان(عج) راه اندازی می‌کند؛ اقدامی که یقینا باقیات الصالحات بسیاری برای بانیان آن و بویژه این امام جماعت برجای خواهد گذاشت؛ چرا که این صندوق در زمینه‌های مختلفی اعم از اشتغال، درمان و …دستگیر خانواده‌های نیازمند بوده است.

ماهانه حدود ۲۰۰ نفر از این صندوق وام‌هایی به مبلغ ۵ تا ۲۰ میلیون تومان دریافت می‌کنند و تاکنون مجموعا ۸ هزار نفر از این صندوق وام دریافت کرده‌اند و مهمترین مشکلات خود را بوسیله تسهیلات این صندوق برطرف ساخته‌اند.

علاوه بر این اقدام ارزشمند و قابل تقدیر، حاج آقا بیدرام در دو مسجد تبلیغی خود، کارهای فرهنگی مختلفی را انجام می‌دهد که برگزاری کلاس‌های آموزشی قرآن و احکام و حتی برگزاری کلاس‌های ورزشی برخی از فعالیت‌های او در این دو مسجد می‌باشد.
او عمده‌ترین مشکل منطقه را در رشد دو آسیب اجتماعی اعتیاد و طلاق می‌داند و در این راستا سعی در برگزاری دوره‌های آموزشی برای خانواده‌ها داشته و با برقراری ارتباط با مدارس، برنامه‌هایی را جهت پیشگیری از این آسیب‌ها و آگاه سازی دانش آموزان طراحی و اجرا کرده است.

خدمت به نیازمندان منطقه از طریق توزیع بسته‌های معیشتی میان آنان از دیگر اقدامات او می‌باشد که این بسته‌ها را با کمک سپاه و بسیج فراهم و میان مستمندان توزیع می‌نماید.

این طلبه تلاشگر در کنار برگزاری جلسات قرآنی و جلسات آموزش احکام و نهج البلاغه براز بانوان محله درصدد توانمندسازی آنان با برگزاری کلاس‌های آموزشی مختلفی همچون خیاطی و شیرینی پزی و …برای آنان است و امیدوار است بتواند به زودی گام‌هایی در جهت وصول به این هدف بردارد.

در دیگر رسانه ها ببینید:
وب سایت مهرواره محله همدل

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!