با پیگیری های امام محله؛

مسجدی که حامی یتیمان و پایگاه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی شد

مسجدی که حامی یتیمان و پایگاه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی شد
مجتبی عظیمی
0
۰۷ خرداد ۱۴۰۱

حجت الاسلام سویدانلو برای پیشگیری و مبارزه با آسیب های اجتماعی تلاش های فراوانی داشته و توانسته است قدم های خوبی در کاهش طلاق و اعتیاد بردارد و این مسجد علاوه بر حمایت از نیازمندان مرکز تخصصی اکرام ایتام و ترک اعتیاد بانوان شده است.
به گزارش خبرنگار مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام علی سویدانلو امام محله مسجد صاحب الزمان علیه السلام آشخانه از توابع مانه و سملقان استان خراسان شمالی و برگزیده استانی مهرواره اوج است.
این امام محله از ۸ سال قبل در این محل به خدمت رسانی به مردم و ارتقاء فرهنگی و اجتماعی محله فعالیت دارد. او با یاری گروه جهادی شهید رستمی به آسیب شناسی منطقه پرداخت و با برگزاری جلسات مختلف با کارشناسان و مسئولین و همچنین روحانیون مناطق قدم مهمی را در آسیب شناسی و برنامه ریزی برای کاهش طلاق به عنوان اولویت اول در مبارزه با آسیب های اجتماعی برداشته است.
این برگزیده استانی مهرواره اوج با واسطه گری در اختلافات و نزاع‌های خانوادگی توانسته است در ایجاد صلح و آشتی و استحکام خانواده موفق باشد.
برگزاری کلاس های آموزشی در مدارس برای خانواده ها و در مناسبت های مختلف و ارائه مباحث خانواده و آسیب های مربوط به آن در مرکز بهداشت بخش دیگری از فعالیت‌های او است.
در هر هفته چند پرونده طلاق توسط این امام محله مورد رسیدگی قرار می‌گیرد و بیش از ۲۰ خانواده با مشورت های او از طلاق و جدایی صرف نظر کرده و به کانون گرم خانواده برگشته اند.
تلاش برای تسهیل گری در ازدواج آسان بخش دیگری از فعالیت‌های این امام محله بوده و برای رونق ازدواج و تشکیل خانواده قدم ها ی موثری برداشته شده است.
این روزها مراکز نیکوکاری مساجد در هر محله، به گره گشایی از نیازمندان می پردازند؛ این محله نیز با کمک مردم وطریق خیرین نزدیک ۶۰ یتیم تحت پوشش را مورد حمایت قرار داده و مرکز نیکوکاری مسجد صاحب الزمان(عج) به عنوان مرکز تخصصی اکرام ایتام در این شهرستان فعالیت می کند.
حجت الاسلام سویدانلو علاوه بر مشارکت در درمان بیماران در تأمین جهیزیه و کمک جهیزیه از طریق خیرین برای دختران نیازمند دم بخت نیز فعالیت می کند.
او در ایام کرونا نیز فعالیت های فراوانی داشته و با کمک مردم توانسته است تعداد زیادی قربانی و بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان بسته معیشتی در بین نیازمندان تقسیم کند.
تهیه و توزیع ماسک و لوازم بهداشتی و همچنین پیگیری برای کاهش اجاره بهای مغازه ها در ایام کرونا از دیگر تلاش های این امام محله است.
مبارزه با آسیب های اجتماعی و ترک اعتیاد در این مسجد جریان دارد و کلاس های ترک اعتیاد برگزار می شود و برای نجات یافتگان از دام اعتیاد مشاوره کار و اشتغال صورت می گیرد.

در دیگر رسانه‌ها ببینید:

وب سایت سازمان تبلیغات اسلامی

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!