امام محله ای که مسجد را پایگاه قرآنی کرده است

امام محله ای که مسجد را پایگاه قرآنی کرده است
مجتبی عظیمی
0
۲۸ فروردین ۱۴۰۲
مسجد صاحب‌الزمان(عج) با همت امام روستای شیخ‌عالی و با فعالیت‌هایی همچون حفظ جزء ۳۰ توسط نوجوانان و برگزاری جلسات روخوانی، روان‌خوانی و تفسیر قرآن کریم برای نوجوانان و جوانان به پایگاه قرآنی تبدیل شده‌اند.
به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، حجت الاسلام یاسر مهدی‌پوریان، با اشاره به فعالیت های قرآنی مسجد صاحب الزمان(عج) روستای شیخ عالی شهرستان سلسله از توابع استان لرستان، بیان کرد: یکی از رویکردهای مورد توجه در تحقق شعار «هر مسجد، یک پایگاه قرآنی»، تربیت حافظ قرآن کریم است که در این راستا تاکنون ۹ نفر از نوجوانان مسجد صاحب الزمان(عج) موفق به حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم شده اند.

 

امام روستای شیخ عالی بیان کرد: علاوه بر این، جلسات روخوانی، روان‌خوانی و تفسیر قرآن کریم نیز برای نوجوانان و جوانان در مسجد برگزار می شود. ضمن اینکه جلسات معرفت شناسی، احکام، اخلاق اسلامی ویژه بانوان را هم دنبال می کنیم.
حجت الاسلام مهدی‌پوریان در ادامه به کمک رسانی های صورت گرفته به محرومان نیز اشاره کرد و گفت: به منظور حمایت از اشتغال و کارآفرینی جوانان وام ۴۰ میلیون تومانی اشتغال به ۶۰ نفر از آنان اعطاء و از این طریق دامداری و کشاورزی در روستا فعال شد.
در دیگر رسانه ها ببینید:
خبرگزاری شبستان
نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!