نگاهی به فعالیت‌های یک امام محله؛

اجرای طرح همیاران نماز در روستا

اجرای طرح همیاران نماز در روستا
مجتبی عظیمی
0
۱۶ بهمن ۱۴۰۲

حجت‌الاسلام رمضان پور امام محله روستای میرمحله است که با حضور در این روستا اقدامات زیادی را به انجام رسانده که عمده‌ترین آن‌ها همراهی نوجوانان و جذب آنان به مسجد بوده که تأثیرات خوب و مثبتی داشته است.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی بنیاد هدایت، حجت الاسلام هادی رمضان‌ پور روحانی مستقر در روستای میرمحله در شهرستان شفت از توابع استان گیلان است که یک سال و چند ماهی می‌شود که در مسجد قائمیه این روستا فعالیت دارد. او از سال ۹۵ فعالیت‌های تبلیغی خود را شروع کرده است.


حجت‌الاسلام رمضان پور در بدو ورود به این روستا درصدد حل مشکلات و معضلات این روستا بوده و با بررسی‌ و شناسایی این مشکلات توانست در این کار گام‌های مثبت و خوبی را بردارد که یکی از آن‌ها جذب نوجوانان به مسجد و حضور پررنگ‌تر آنان در برنامه‌های فرهنگی بوده است.
روستایی که دارای نوجوانان زیادی است و بهترین مکان برای تأثیرگذاری بر آنان قطعا مسجد است؛ محلی که می‌توان با استفاده از ظرفیت‌های متنوع آن کارهای پرثمری را به انجام رساند.


از اقدامات حجت الاسلام رمضان پور در راستای جذب نوجوانان به برنامه‌های فرهنگی و مسجد می‌توان به اجرای طرح همیاران نماز اشاره کرد که هر کدام از نوجوانان در ازای هر فعالیت از حضور در نماز جماعت تا هر فعالیت دیگر مثل قرائت دعا و قرآن امتیاز مثبت می‌گیرند و در پایان هر یک از آنان به امتیاز ۱۳۵ به نام نامی حضرت زهرا سلام الله علیها برسد به او جایزه ای تعلق می‌گیرد.
این امام با استفاده از این طرح توانست افزون‌بر جذب نوجوانان در مسجد استعدادهای برتر را نیز در زمینه های گوناگون شناسایی کند و آن‌ها به این بهانه اذان و قرائت قرآن را نیز آموختند.


همان‌طور که جسم ما نیاز به غذا دارد و رشد می‌یابد روح ما نیز نیازمند رشد معنوی است، رشدی که به واسطه آن بتوان به زندگی عزت‌مندانه ای رسید و به سبک زندگی سالم و کامل نزدیک شد. آموزش قرآن و برگزاری کلاس احکام و آشنایی با آن یکی از برنامه‌هایی است که به واسطه آن می‌توان ذهن کودکان و نوجوانان را به رشد معنوی رساند؛ حجت‌الاسلام رمضان پور با در نظر گرفتن این موضوع کلاس های متنوع قرآنی و احکام را در مسجد برگزار می‌کند تا قشر کودک و نوجوان با انس هرچه بیشتر با قرآن و معارف آن در مسیر درستی قرار بگیرند.


این امام روستا برای ایجاد انگیزه بین کودکان و نوجوانان و ترغیب هرچه بیشتر آنان برای شرکت در برنامه‌های فرهنگی کلاس‌های ورزشی و تفریحی را برنامه ریزی کرده است.


با توجه به اینکه روستای میر محله با شهر فاصله دارد این امام با استفاده از خودروی شخصی خودش و دو نفر از هیئت امنای مسجد کودکان و نوجوانان را به استخر و دیگر مکان‌های تفریحی می‌برد که این اقدام آنان تأثیر خوب و پر ثمری داشته است.
این امام روستا از کار خود و فعالیت‌های انجام داده بسیار خرسند است و می‌گوید: با همه سختی های این کار همین که می‌دانیم امام زمان(عج) ما را می‌بیند و شاهد اقدامات ما است خودش باعث دلگرمی است که امید داریم مورد قبول حضرت نیز واقع گردد.

 

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!