قائم مقام بنیاد هدایت:

مهرواره محله همدل رزمایش مقابله با منطق غرب در برابر خانواده‌هاست

مهرواره محله همدل رزمایش مقابله با منطق غرب در برابر خانواده‌هاست
مجتبی عظیمی
0
۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

حجت الاسلام غلامی در نشست تبیینی مهرواره محله همدل در زنجان گفت: نظام مدرنیته غربی پیوندهای خانوادگی را از بین برده است. مهرواره محله همدل رزمایش مقابله با منطق غرب در برابر خانواده هاست.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد هدایت، نشست تبیینی مهرواره محله همدل با حضور حجت الاسلام غلامی قائم مقام بنیاد هدایت و مدیر کل تبلیغات اسلامی  و رؤسای ادارات شهرستانهای استان زنجان برگزار شد.

حجت الاسلام غلامی در این نشست گفت: خرده روایت‌هایی که از انقلاب اسلامی در این سال‌های اخیر شده است اینقدر پر تکرار و به غلط برجسته شده است که ما را دچار اشتباه محاسباتی در تصمیم گیری و حرکت کرده است.

قائم مقام بنیاد هدایت افزود: اگر بخواهیم از این وضعیت جنگ شناختی برون رفت داشته باشیم باید نگاه کلان روایت به انقلاب اسلامی داشته باشیم. باید خرده روایت‌ها را با کلان روایت‌ها در حرکت روبه جلو انقلاب اسلامی کنار هم مقایسه کنیم. در این مقایسه متوجه ‌می‌شویم که در این مسیر بسیار پیشرفت کرده ایم.

حجت الاسلام غلامی در ادامه خاطر نشان کرد: دراین کلان روایت‌ها با اتفاقات اخیر در سیاست خارجی کشور ملاحظه میکنید که اتفاقات مهمی ذر منطقه در حال رخ دادن است و این‌ها نشأت گرفته قدرت کشور و انقلاب اسلامی در منطقه است.

این مقام مسئول در ادامه به تقابل نظام مدرن غربی با جامعه ایرانی اشاره کرد و گفت: نظام مدرنیته غربی پیوند‌های همسایگی و خانوادگی را از بین برده و رشته‌های انسانی در حال نابود کردن است. سبک زندگی و ارتباطات اجتماعی را در بین مردم تغییر میدهد و فرد گرایی را در جامعه نشر می‌دهد.

قائم مقام بنیاد هدایت در ادامه درباره نگاه غرب به زن گفت: مبنای نظام طاغوت به اباهه کشیدن زنان است. این زنانی که انسان تربیت می‌کنند. این مسائل آفت‌های جامعه امروزی ما است. نظام غرب انسانیت انسان را مسخ کرده و انسان را بر اساس لذت مدیریت می‌کند.

این کارشناس مذهبی درباره راه کار مقابله با نگاه غرب به انسان‌ها افزود: راه مقابله با این نوع تهاجم باید روابط اجتماعی و انسانی ما در هیئت و مساجد و تشکل‌ها و مجموعه‌های مردمی باید قوی و مستحکم باشند. ما باید به دنبال پیوند‌های اجتماعی انسانی برویم.

قائم مقام بنیاد هدایت به مهرواره محله همدل اشاره کرد و گفت: محله همدل نشاط و امید را در محلات و در بین خانواده‌ها افزایش می‌دهد. این روایت همدلی اتفاقات خوبی که در محلات رخ می‌دهد را نشان میدهد و باید روایت گری صحیح و درست صورت گیرد. این مهرواره محله همدل نشان دهنده این است که مردم برای همدیگر و به همدگیر کمک می‌کنند. این مهرواره به نوعی رزمایش مقابله با منطق غرب در برابر خانواده هاست.

در دیگر رسانه ها ببینید:
وب سایت سازمان تبلیغات اسلامی

نظر خود را ثبت کنید

لینک کپی شد!